Çekmeköy Gönüllüleri Kuruldu

Toplam Ziyaret Sayısı: 936
3 0
Read Time:1 Minute, 14 Second

“Çekmeköy Gönüllüleri “ topluluğu kuruldu

Çekmeköy’de yeni bir gençlik yapılanmasının temelleri atıldı. Genç gönüllülerden oluşan “Çekmeköy Gönüllüleri” topluluğu, çalışmalarına start verdi.

Çekmeköy’de bir grup toplum gönüllüsü gençler tarafından oluşan “Çekmeköy Gönüllüleri” , insanlık, ayrım gözetmemek, tarafsızlık, bağımsızlık, birlik ve evrensellik ilkeleri doğrultusunda; gençlerin öncülüğünde yetişkinlerin rehberliğinde sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor.

Çekmeköy Gönüllüleri, çevresindeki sorunlara karşı çözüm üretebilen, kendine güvenen, girişimci ve duyarlı toplum gönüllüsü gençlerin katkılarıyla, Çekmeköy’de zor durumda olan ihtiyaç sahibi genç, yaşlı, çocuk ayırt etmeksizin maddi ve manevi destek olmaya çalışırken ilçede yaşayan sokak hayvanları için de sosyal sorumluluk projelerini hayata geçiriyor.

Gençlik ve gönüllülük bir arada

Çekmeköy Gönüllüleri Kurucu Başkanı Kürşat Yalçınkaya, “ ekip olarak gençlerde gönüllülüğü yaşam tarzı haline getirmek ve toplum genelinde sivil toplum duyarlılığı oluşturma sorumluluğu hissediyoruz. Ben ve Çekmeköy gönüllüsü arkadaşlarım gönüllülük ve gençlik çalışmaları alanında Türkiye’ye öncü ve örnek bir sivil toplum kuruluşu olmak için çalışıyoruz.  Sabah namazı programları, esnaf ziyaretleri, köy okullarına yardım gönderimi, huzurevi ve çocuk yuvası ziyaretleri, ihtiyaç sahibi ailelere erzak yardımı, sokak hayvanlarının bakım ve ihtiyaçları gibi çalışmalar ile gönüllere dokunmayı biiznillah başaracağız. Bu güzel birlikteliğin ilçemiz için büyük bir kazanım olduğuna inanıyorum. Çıkmış olduğumuz bu yolda bizden desteklerini esirgemeyen büyüklerimize teşekkür ediyor, rotasını iyiliğe çevirmiş gönüllerden oluşan gençlerimizi de aramıza davet ediyorum” dedi.

Kurucu Başkanı Kürşat Yalçınkaya öncülüğünde, Genel Başkanı Ali Yavuz ve yönetim kurulu üyeleri ile birlikte çalışmalarına start veren toplum gönüllüsü gençler, herhangi bir parti veya kurumdan bağımsız bir şekilde “gönüllülük” esasına dayalı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Happy
Happy
100 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Next Post

Ümraniye Muhtarımız Misafirimiz. Teşekkürler

Ümraniye Topağacı Mahallesi Muhtarı Ve Ümraniye’nin Sevilen Simalarından Yaşar KARATAŞ Beyefendi Misafirimiz. Kürşat YALÇINKAYA , Ümraniye Topağacı Mahallesi Muhtarı Ve Türkiye Muhtarlar Birliği Federasyonu Üyesi Yaşar KARATAŞ Bey İle Bir Araya Geldi. Gündeme dair konular konuşuldu . Ümraniye Ve Çekmeköy kapsamında projeler üretilmesi gerektiği üzerinde bir yol haritası çizildi . […]

Subscribe US Now

× Merhaba !